DK GSM s.c. - akcesoria i telefony GSM

Telefony komórkowe, akcesoria, serwis, simlock


Internet

  • Uwaga na znikające środki z konta

Android lubi łączyć się sam z internetem. Lekarstwem na wysokie rachunki są pakiety internetowe – obecnie wszyscy operatorzy mają w swojej ofercie pakiety internetowe z tzw. lejkiem (zmniejszeniem prędkości po przekroczeniu limitu).

  • Co zrobić żeby Android nie łączył się z internetem?

Użytkownicy Androida w wersji 2.2 i wyżej, mogą wyłączyć pakiet danych z poziomu ustawień telefonu. W większości telefonów nie blokuje to wtedy MMSów. Aby to zrobić wchodzimy do Ustawień > Sieci zwykłe i bezprzewodowe > Sieci komórkowe > i odznaczamy lub zaznaczamy Włącz przesył danych.

Jeśli nie chcesz w ogóle korzystać z internetu za pośrednictwem GSM, to usuń punkty APN

Jeśli zależy Ci na sporadycznym korzystaniu z internetu przez GSM, zainstaluj aplikacje SMODA widget (nie działa dla Andoirda 2.3+) lub inną podobną, później dodaj widget na pulpit. Od tej pory możesz włączać i wyłączać internet przez GSM kiedy Ci się podoba.

  • Czy jak jestem połączony z siecią wifi to internet GSM jest wyłączony? Jak wyłączyć internet GSM kiedy korzystam z Wifi?

Gdy połączysz się w pełni z siecią Wifi, system korzysta tylko z tej sieci do komunikacji z internetem i nic więcej nie trzeba robić.

  • Co w przypadku brak internetu i braku możliwości wysyłania mmsów?

Wejdź w Ustawienia->Sterowanie siecią zwykła i bezprzewodową->Sieci telefonii komórkowej->nazwy punktów dostępu i zobaczy czy są prawidłowo ustawione dla twojej sieci. Informacje znajdziesz tutaj. W wielu telefonach do prawidłowego działania MMSów jest wymagane włączenie przesyłu danych przez sieć komórkową.

  • Czy można udostępnić internet przez USB z komputera do telefonu?

Jest to możliwe tylko na telefonach HTC z nakładką HTC Sense.

  • Czy da się udostępnić internet z telefonu do komputera przez USB?

Telefony z Androidem 2.2 i wyżej mają wbudowaną taką opcję (Ustawienia > Sieci zwykłe i bezprzewodowe > Tethering i przenośny punkt dostępu)

  • Czy da się udostępnić internet z telefonu do komputera przez WiFi?

Telefony z Androidem 2.2 i wyżej mają wbudowaną taką opcję (Ustawienia > Sieci zwykłe i bezprzewodowe > Tethering i przenośny punkt dostępu)
Telefony ze starszym systemem wymagają roota i programu android-wifi-tether – Wireless Tether for Root Users – Google Project Hosting